Su kuyularının açılmasıyla birlikte öncelikle bölgede ufak çaplı fide ekimi çalışmaları başlatıldı. Türkiye’den gönderilen tohumlar, fideler, açılan kuyuların yanındaki arazilerde ekildi. Birkaç fidan ile başlayan tarım faaliyetleri Afrika’nın bereketli topraklarında kısa süre içinde yayıldı.

Tanzanya’da Rize’den, Çanakkale’den, Diyarbakır’dan gönderilen tohumlar filizlendi. Genel olarak daha önce arpa ve mısır ağırlıklı beslenen yöre halkı bal kabağı, domates, salatalık, acur, karpuz, bezelye ile buluştu. Çocuklar kendi yetiştirdikleri ürünleri toplamak için heyecan içinde bahçeye koştukça biz de yeni çalışmalar için güç topluyor, onlarla birlikte heyecanlanıyoruz.

Türkiye’den gönderilen ata tohumlar Afrika toprağının bereketiyle canlandıkça iyilik de bereketleniyor, katlanıyor. Ramazan ayında çevre köylerden iftarlık almaya bahçeye geliniyor. Bereket köy köy yayılıyor, iyilik köprüsü sağlamlaşıyor.

Bundan sonraki amacımız, yakın köylerde her evin önünü bahçeye çevirebilmek, tarımsal üretime geçilmesini sağlamak. Çocuklardan başlayarak, halkın toprakla bağlarını kuvvetlendirebilmek. Sahip oldukları bu bereketli toprakları işlemenin yollarını paylaşabilmek.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN