Project Description

Yetimlerimize Dayanak Oluyoruz

Tanzanya’daki yetimhanelerde kalan yetimlerimizin ihtiyaçlarını karşılayıp, onlara gülücüklerle dolu bir gelecek bırakmak istiyoruz… Zor günlerinde yaslanabilecekleri bir dayanak, mutlu günlerinde ise koşacakları bir kucak olmayı diliyoruz daima.

Çocuklarımızın yanında durmak ve zorluklar karşısında yaslanabilecekleri bir çınar ağacı olmak en birincil hedefimiz. Heyecanlandıklarında koşabilecekleri, korktuklarında ise sarılabilecekleri güçlü bir çınar…

Bu güzel projede öncelikle; bölgedeki yetimhaneleri tespit edip, hepsini tek tek geziyoruz. Çocuk sayısını ve yetimhanelerin koşullarını inceliyoruz. Bazı yetimhanelerin düzenli destekçileri olabiliyor, bu yüzden destekçisi en az ve ihtiyacı en çok olan yetimhaneler önceliğimiz oluyor. Daha sonra yetimhanelerde eksik olduğu tespit edilen ranza, yatak, yorgan gibi tefrişat malzemeleri; mutfak malzemeleri, erzak yardımı, temizlik ürünleri, kıyafet gibi ihtiyaçları bu proje kapsamında gideriyoruz. Yetimhanelerdeki çocuklarımızın her türlü sağlık hizmetinden tam olarak faydalanabilmesi de yetimhane ihtiyaçları arasında yer alıyor.

Son olarak, destekte bulunduğumuz yetimhaneler devletin resmi yetimhaneleri oluyor. Küçücük bebeklerden 18 yaş grubuna kadar her yaş grubundan çocuklarımız bu yetimhanelerde devlet gözetiminde tutuluyor.

Tüm çabamız, kilometrelerce ötede olan çocuklarımızı hatırlatmak ve onların gönüllerine dokunabilmektir. Daima gönüllerimizin bir olması ve kardeşlik yolculuğumuzun devam etmesi dileğiyle…

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN