Project Description

Vacip Kurban Kesimi

Her Kurban Bayramında hissettiğimiz heyecanı, sevinci Tanzanya’daki kardeşlerimizle de paylaşalım; aramızda kilometreler de olsa gönüllerimizi yakınlaştıracak kurban ibadetini onların hayır duasını alarak gerçekleştirelim istiyoruz…

Vacip kurban döneminde büyükbaş hayvan kesiyoruz ve bir büyükbaş bedelini 7 hisseye bölüştürüyoruz. Kurban hisseleri dernek ekibimiz tarafından bölge halkının ihtiyaçlarına göre belirleniyor. Ailelerin ihtiyaçlarına göre hisseler belirlendikten sonra kurbanlarını keseceğimiz her bir bağışçıdan vekalet istiyoruz. Belirlediğimiz bölgelerde kesimi gerçekleştirmek üzere kurbanlarımızı satın alıyoruz. Tüm süreci İslam dininin usullerine uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Kestiğimiz kurbanları Tanzanya’daki ailelerimizin ihtiyaçlarına göre pay ediyor ve dağıtıyoruz. Bağışçımız olan her bir hissedara kurbanları kesilirken çekilen fotoğrafları Whatsapp uygulaması üzerinden ayrı ayrı ulaştırıyoruz.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN