Project Description

ÜNİFORMA PROJESİ

Geleceğin yetişkinleri olacak minik yavrularımıza destek olalım, gönlü de yüzü de tertemiz çocuklarımızın en iyi şartlarda okumasını sağlayalım istiyoruz.

Birçok ülkede olduğu gibi Tanzanya’da da okullarda üniforma zorunluluğu var. Kısıtlı imkanlarla geçimini sağlamaya çalışan ailelerimizin büyük bir kısmının gelir düzeyi üniforma almak için yeterli değil. Çocuklarımız yalnızca giyecek bir üniforması olmadığı için eğitim hayatına başlama fırsatını kaçırabiliyor.

Üniforması olan çocuklarımız ise tek bir üniforma takımını 7 senelik ilköğretim hayatları boyunca yıpranmış, yırtılmış halde giymek zorunda kalıyor. Çocuklarımız büyüdükçe abisinden/ablasından kalan yıpranmış, eski üniformaları giyerek eğitim hayatlarına devam ediyorlar. Kimi çocuklarımızda ise üniforma takımının yalnızca bir kısmı bulunuyor. Üniforma Projemiz dahilinde çocuklarımıza tam bir üniforma takımını hediye ediyoruz. Tanzanya’dan satın aldığımız üniforma takımlarını farklı farklı bedenlerde alıyoruz ki çeşitli yaşlardaki çocuklarımızın hepsi kendi bedenlerine uygun üniformalar giyebilsin. Sadece okula başlayan çocuklarımız değil, üniforma takımları eksik olanlar, yıpranmış olanlar da bu projeden faydalanabilsin.

Çocuklarımızın birçoğunun okula giderken giyebilecekleri bir ayakkabısı da yok ve ayakkabı yerine okula gitmek için yürüdükleri topraklı yolları terliklerle kat etmek zorunda kalıyorlar. Üniforma takımımızın içerisine dahil ettiğimiz ayakkabılar sayesinde ayakkabısı olmayan yavrularımıza ayakkabılarını da ulaştırıyoruz.

Başlattığımız Üniforma Projesiyle çocuklarımıza gömlek, süveter, iç çamaşırı, çorap ve ayakkabı; kız öğrenciler için etek, erkek öğrenciler için ise kısa pantolon bulunan üniforma takımını hediye ediyoruz. Böylece okula başlayamayan yavrularımız okullarına kavuşurken, iyice yıpranmış üniformalar da yenilenmiş oluyor.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN