Project Description

SU KUYULARI

Bölgeye yerleştiğinde yöre halkıyla birlikte yağmur suyunu biriktirip yemek yapan, yeri geldiğinde çamurlu su kullanmak zorunda kalan Sevde Sevan Usak, sonunda Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarıyla görüşüp, bölgeye su kuyuları yapılabilmesi için ön ayak oldu. Uzun uğraşlar sonunda, bir yıl içinde 4 derin su kuyusu açıldı.

Halen elektriği, suyu olmayan, şehir merkezinden uzak köylerde içme suyu için yağmurdan kalan çamurlu su kullanılıyor. Zaman zaman ciddi kuraklıklar sebebiyle hayvancılıkla geçimini sağlayan bölge halkının büyükbaş hayvanları ölüyor. 3 yıl önce kişisel gayretlerle başlayan su kuyusu açma çalışmaları artık Paylaşmaktır Hayat Derneği ile daha hızlı ve güvenli bir şekilde yürütülüyor.

BAĞIŞÇIMIZ OLUN

Şehir merkezlerinden uzak, kırsal bölgelerdeki halkın su almak için saatler boyu yürümesini gerektirmeyecek şekilde su ihtiyacının karşılanması amacıyla su kuyusu açma çalışmalarına devam ediyoruz. Su kuyularının açılması, bölgede tarımsal faaliyetlere de kapı açıyor.

Su Kuyusu

Dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

Derneğimizin kuruluşuna vesile olan, her şeyin başlangıcı şehirlerden uzak yerlerin suya olan ihtiyaçlarıydı. Hala temiz suya ulaşmakta zorluk çeken bölgeler için yardımlarımız sürüyor. Bununla birlikte öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için okul bahçelerine su kuyuları açıyor, okullara diktiğimiz meyve fidanlarını da bu kuyulardan suluyoruz.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN