Project Description

BİR MİLYON FİDAN

Ağaç sadece yeşillik ve doğal güzellik değildir. Candır, taze bir nefes, sonsuzluğa uzanan sadaka-ı cariyedir. Ama Tanzanyalı bir ilkokul öğrencisi için ağaç, uzun yollar aşıp gittiği okulunun önünde kendisini meyvesiyle doyuracak, okulda öğrenmek, oyun oynamak eve yürümek için enerji depolamasını sağlayacak muzdur, papayadır.

Tarım Çalışmaları

Bitkilerin, insanların besin kaynaklarının %80’inini sağladığı bir sistem içerisinde tarım, önemli bir ekonomik ve kalkınma vasıtasıdır. Su kuyularının açılmasıyla birlikte Türkiye’den gönderilen tohumlar, fideler ile başlayan ufak çaplı tarım faaliyetleri Afrika’nın bereketli topraklarında kısa süre içinde yayıldı.

Bundan sonraki amacımız, yakın köylerde her evin önünü bahçeye çevirebilmek, tarımsal üretime geçilmesini sağlamak. Çocuklardan başlayarak, halkın toprakla bağlarını kuvvetlendirebilmek. Sahip oldukları bu bereketli toprakları işlemenin yollarını paylaşabilmek.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN