Project Description

TEKRAR KULLANILABİLİR PED PROJESİ

Afrikalı kız öğrencilerin çoğunun maddi gücü hijyenik ped satın almaya yetmiyor ve pede alternatif olarak; yaprak, kum, kumaş kırpıntıları ya da gazete kağıdı parçaları kullanmak zorunda kalıyorlar. Bu alternatif seçeneklerle kendilerini güvende ve rahat hissetmeyen kız öğrenciler, arkadaşlarının arasında utanabilecekleri bir duruma düşmemek için neredeyse her ay bir hafta okula gidemiyor ve derslerini aksatıyor.

Hazırlamış olduğumuz ped kampanyası ile tekrar kullanılabilir hijyenik ped paketlerinin ve iç çamaşırlarının, dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bu sayede ped yerine; yaprak, kum, kumaş kırpıntıları ya da gazete kağıdı kullanmak zorunda kalmayacaklar. Rahatlıkla kesintisiz olarak eğitim hayatlarına devam edebilecekler.

0
Yıkanabilir Ped
0
Çamaşır
BAĞIŞÇIMIZ OLUN

Temiz su ve hijyen her çocuğun hakkı!

Yüzbinlerce Afrikalı çocuk, kadın, yaşlı ve ergen hijyenik olmayan şartlarda yaşıyor, günlük temizliğini yapamıyor. Temiz su ve hijyen her çocuğun, her toplumun sağlığı açısından kritik önemdedir ve daha güçlü, daha sağlıklı ve eşitlikçi toplumlar için mutlaka gereklidir. Bugün Afrika’da bulunan dezavantajlı bireylere yönelik başlattığımız hijyenik set kampanyası ile onlara daha iyi bir gelecek imkânı da sağlamayı hedeflemekteyiz.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZOLUN