Project Description

SAĞLIKLA BÜYÜMEK

“Sağlıkla büyüyen kızlarımızın kalplerinden filizlenecek mutluluğa ortak olalım”

Gözlerinin içi gülen, yaşam sevinciyle dolu genç kızlarımızın her ay düzenli olarak imkansızlıklar dolayısıyla yaşadığı zorlukları hijyen kiti bağışlarımızla birlikte aşabilmek için, kızlarımızın geleceğine yatırım olacak kesintisiz bir eğitim hayatı için yola çıkıyoruz.
Sağlık koşullarının oldukça yetersiz olduğu Tanzanya’da, menstrual döngüleri başlayan genç kızlarımız hijyenik pede alternatif olarak yaprak, kum, kumaş ya da gazete kağıdı parçaları gibi malzemeler kullanmak zorunda kalıyorlar. Yeterli koruma sağlaması mümkün olmayan bu malzemelerle kendini güvende ve rahat hissetmeyen genç kızlarımız neredeyse her ay bir hafta okula gidemiyor, bu durum bir müddet sonra eğitim hayatlarının devam edememesine sebep oluyor.

Paketimiz; bir büyük kumaş çanta, 5 adet yeniden kullanılabilir ped, 1 adet ped kabı ve 3 adet iç çamaşırından oluşmaktadır.

Tanzanya’daki genç kızlarımızla ortak dertlerimizin olduğunu, dertlerin paylaşılarak azaldığını her zaman hatırlayalım… Hep birlikte söyleyelim; Paylaşmaktır Hayat!

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN