Project Description

Medrese Desteği Projesi

Tanzanyalı Çocukların Eğitimi Tam Gün Sürüyor

Tanzanya’da çocuklar devlet okulundan geldikten sonra dini eğitim almak için de medreselere gidiyorlar. Eğitim gördükleri bu medreseler fiziksel olarak bu ihtiyacı karşılamaktan çok uzak olsa da öğrenme heyecanı ile çocuklar o küçücük sınıflarda her gün yerlerini alıyorlar. Tadilat noktasında birçok eksiği olan hatta çoğu zaman bir ikinci sınıfı bulunmayan bu medreselerin temizlik, abdest, tuvalet gibi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri herhangi bir su kaynağı da bulunmuyor.

Biz de işte tam bu sebeple köklü çözümler üretmek adına önce medreselerin kenarına derin su kuyusu açıyor, bu sayede hem bölge halkının hem de öğrencilerin suyu rahatça kullanabilmelerine imkan sağlıyoruz. Bununla birlikte öğrencilerimizin medreselere has olan kıyafet (kofia, kanzu) ayakkabı, sırt çantası ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Medreselerimize de tadilat konusunda, yeni sınıfların açılması noktasında destek oluyoruz.

Medrese Desteği Projesine yaptığınız her bir bağış çocuklarımıza yeni bir heyecan, öğrenme yolunda ise büyük bir destek olacak.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN