Project Description

Kurban Çalışmaları

Afrikalı kardeşlerimizle kurduğumuz gönül bağını güçlendirmek, ibadetlerimize onların taze heyecanlarını da ortak etmek için bölgede kurban kesim faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Bambaşka coğrafyalardaki kardeşlerimizle aramızdaki mesafeleri kaldırmayı sağlayan kurban ibadetiyle kilometrelerce uzaktaki yavrularımızın duasında adımız, gönlünde iyiliklerimiz yer ediyor…

Kurban Bayramı döneminde vacip kurbanlarınızı; yılın istediğiniz vaktinde adak, sadaka, şükür, akika, nafile kurbanlarınızı kesiyor, Tanzanya’daki ailelerimize ulaştırıyoruz.

Tanzanya’da bölge halkının ihtiyaçları belirlendikten sonra kurbanlıkları satın alıyoruz.  Bağışçılarımızdan vekaletini aldığımız kurbanları İslami usullere uygun olacak şekilde kesiyoruz. Kesilen kurbanlar, Tanzanya’daki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere hazırlanıyor. Kurbanlar kesilirken çekilen videoları ise her bir bağışçımıza ayrı ayrı ulaştırıyoruz.

0
Hisse Kurban
0
Kişiye Ulaştırıldı
BAĞIŞÇIMIZ OLUN

Aşama Aşama Vacip Kurban Kesimi

  • Kurbanların vekaleti alınır.
  • Kurban hisseleri Paylaşmaktır Hayat Derneği tarafından halkın ihtiyaçlarına göre belirlenir.

  • Derneğimiz tarafından belirlenen bölgelerde kesilmek üzere kurbanlar satın alınır.
  • Kurbanlıklar, Kurban Bayramı’nda dini usullere uygun olarak kesilir.
  • Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine paylaştırılır.
  • Hisse sahiplerine kurbanlarının kesimine dair bildirimler ulaştırılır.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN