Project Description

KURBAN BAĞIŞI SIKÇA SORULAN SORULAR

-Bir kurban bedeli ne kadar?

Bir kurban bedeli 2750 TL.

-Ne kadar sürede kesiyorsunuz?

Kurbanlarımızı yetimhanelerde, medreselerde ya da köylerde kestiğimiz için oralardaki ihtiyacı karşılayacak şekilde belli bir sayıya ulaşması gerekiyor. Ortalama 15 günde bir kurban kesimlerimizi gerçekleştiriyoruz.

-Nasıl vekalet veriliyor?

Kurban Bağışı sayfamızda “Vekaletimi veriyorum” seçeneğini işaretlediğinizde vekaleti de vermiş oluyorsunuz. Vekaletinizi verdiğinizi beyan eden bir sesli mesajı Whatsapp uygulaması üzerinden de bize iletebilirsiniz.

-İslami usullere göre mi kesiyorsunuz?

Evet. Tüm kurbanlarımız İslami usullere uygun olarak kesiliyor.

-Kurban bağışında hangi hayvanlar kesiliyor?

Kurban bayramlarında (vacip kurban döneminde) büyükbaş kesiyoruz, 7 hisse şeklinde. Adak, sadaka, akika, şükür vb. kurbanlarda ise küçükbaş kesiyoruz. Bölgede yaygın olarak keçi yetişiyor ve yöre halkı da keçi etini tercih ediyor, biz de bu sebeple keçi kesiyoruz.

-Kesim sırasında ismim zikredilir mi?

Evet. Size gönderdiğimiz videoda isminizi duyabilirsiniz. Ayrıca isimliklere de adınızı yazıyoruz, gönderdiğimiz videolarda yazılı olarak da isminizi görebilirsiniz.

-Video gönderiyor musunuz?

Evet. Kurbanınız kesilirken çekilmiş bir videoyu sizlere Whatsapp uygulaması üzerinden ulaştırıyoruz.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN