Project Description

Fidanlarımız can oluyor…

Ağaç sadece yeşillik ve doğal güzellik değildir. Yavrularımızın lezzetli meyvelerini yediği ağaçlar, bazı canlılara yuva bazı canlılara hayat olur. Toprağa küçücük bir fidan diktiğimizde dünyamıza nefes, çocuklarımıza şifa olacak; yıllarca yaşayıp hayır dualarına kapı açacak bir ağaca sahip oluruz aslında…

Tanzanya’da başlattığımız Bir Milyon Fidan Projesi kapsamında diktiğimiz fidanlar büyüyüp ağaç olarak dünyamızda gitgide azalan ormanların canına can katıyor. Fidanlarımızın bir kısmını okul bahçelerine, bir kısmını da Tanzanya’da açtığımız su kuyularının etrafına dikiyoruz. Böylece kuyulardan çıkan su, fidanların sulanmasında kullanılıyor ve daha çok kardeşimiz ağaçların meyvesinden istifade edebiliyor. Ağaçlardan topladığımız meyvelerle yapacağımız reçel, marmelat vb. ürünlerden elde edilecek gelir sayesinde okullara katkı sağlayabilmek de projeye ilişkin heyecan verici gelecek planlarının arasında.
Yeryüzünde benim de bir fidanım olsun, çocuklarımız meyvesiyle doysun diyerek dünyanın can damarları olan ormanlarımıza da katkı sağlayabilirsiniz.

Paylaşmaktır Hayat

Hiçbir iyiliğin reddedilmediği, gülümsemenin esirgenmediği, güzel ve bereketli bir coğrafyada, iyilikte ve güzellikte kardeşliğimizi sürdürmeye ortak olabilirsiniz.

GÖNÜLLÜLÜK
BAĞIŞÇIMIZ OLUN