PAYLAŞMAK KARDEŞLİKTİR

Türkiye’den Afrika’ya uzanan iyilik köprüsü olma ilkesiyle yola çıkan derneğimiz, merkezini Türkiye’de kurarak, iyilik tohumlarını tüm Dünya’ya yaymayı hedefliyor. 3 yıldır şehir merkezlerinden uzak kırsal kesimlerde su kuyusu, tarımsal projeler ve okullara meyve fidanı ekimi gibi faaliyetler, bir Masaai yerlisiyle evlenip Tanzanya’da Elarai köyüne yerleşen Sevde Sevan Usak tarafından kişisel gayretlerle sürdürülmekteyken, Paylaşmaktır Hayat Derneği ile artık iki ülke halkı arasında ortak bir gönül dili kuruluyor, kişisel gayretler Türkiye’den gelen yardımlarla vücut buluyor.

İyilik söz konusu olduğunda kilometrelerin öneminin olmadığına, fiziki olarak uzak olanların da kalplerinin birlikte atabileceğine inanan Paylaşmaktır Hayat Derneği, çalışmalarında yine bölgedeki çocukların heyecanla bakan gözlerinden, tertemiz kalplerinden yansıyan gülümsemelerinden güç alıyor.

Suya ulaşımın zor olduğu şehre uzak kırsal bölgelerde temiz suya ulaşmayı sağlamak.

Yetersiz sağlık koşullarından dolayı oluşan olumsuz etkileri azaltmaya çalışmak.

Herkesin kapsayıcı ve nitelikli eğitime erişmesini sağlamayı hedeflemek.

Köylerde her evin önünü bahçeye çevirebilmek, tarımsal üretime geçilmesini sağlamak.

Sizler de Türkiye’den Afrika’ya uzanan iyilik köprüsüne katkıda bulunmak, Afrikalı çocukların minik kalplerinden yayılan heyecana ortak olmak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.